1. Anasayfa
 2. Dünya

Bella Hadid’den İsrailli Bakan’a tepki! Ben-Gvir’den karşılık

Bella Hadid’den İsrailli Bakan’a tepki! Ben-Gvir’den karşılık
0

İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, geçtimiz gün, işgal altındaki topraklarda Yahudilerin güvenlik ve hareket haklarının Filistinlilerinkinden daha fazla olduğuna dair ırkçı sözler sarf etti.

Bakan Ben-Gvir, Benim, eşimin ve çocuklarımın Yahuda ve Samiriye’de (fanatik Yahudilerin Batı Şeria’ya verdikleri isim) seyahat etme hakkı Arapların seyahat etme hakkından daha önemlidir.dedi.

BELLA HADİD’DEN İSRAİLLİ BAKAN’A ELEŞTİRİ

İsrailli Bakan’ın sözlerine dünyaca ünlü model Bella Hadid de tepki gösterdi. Babası Filistinli olan Hadid, Instagram hesabından, “Hiçbir yerde, hiçbir zaman, özellikle de 2023’te, bir hayat diğerinden daha değerli olmamalı. Özellikle etnik kökenleri, kültürleri veya saf nefretleri nedeniyle.” dedi.

“İSRAİL DÜŞMANI BELLA”

Hadid’in kendisine gösterdiği tepkiye sinirlenen Ben-Gvir, “İsrail düşmanı Bella Hadid, günaydın. Dün gördüm ki, beni ırkçı ve karanlık göstermek için röportajımdan bir kesiti alıp tüm Dünya’ya dağıttınız. Yani evet, benim ve Yahudi kardeşlerimin Yahuda ve Samiriye yollarında güvenli bir şekilde seyahat etme ve evlerine dönme hakkı, bize taş atan ve bizi öldüren teröristlerin hakkından daha ağır basmaktadır. Özür dilemiyor ve sözlerimden geri dönmüyorum. Bin kez daha söyleyeceğim.” dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
dardar

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir