1. Anasayfa
 2. Dünya

KKTC’den, Güney Kıbrıs’ta mescide düzenlenen nahoş hücuma çok sert kınama!

KKTC’den, Güney Kıbrıs’ta mescide düzenlenen nahoş hücuma çok sert kınama!
0

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin (GKRY) Limasol kentindeki İbrahimağa Köprülü Camii’ne molotof kokteyli ile saldırı nedeniyle caminin girişinde ve duvarlarında hasar meydana geldi.

‘CAMİYE YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM’

KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Limasol’da bulunan İbrahimağa Köprülü Camii’ne yapılan çirkin saldırıya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada “İbrahimağa Köprülü Camisi’ne dün gece molotof kokteyli ile yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Rum yönetimi, Türk-İslam düşmanlığının göstergesi olan bu tür saldırılara karşı, geçmişte sayısız örneklerinde de yaşandığı gibi, gerekli önlemi almamakta, bu tür saldırılara karşı yeterli soruşturmayı yapmamakta ve suçluları hukuk önüne çıkarıp cezalandırmamaktadır. Rum yönetiminden, benzer alçak eylemlerin tekrarlanmaması için önlem almasını ve saldırganları bir an önce yakalayarak, hukuk önünde hesap sormasını bekliyoruz.” ifadeleri kullandı.

‘GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMADIĞI GİBİ KİLÂB-I AKURUN AVAZI BULUTLARA ZARAR VERMEZ’

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünsal da saldırıyı kınadı. Ünsal yaptığı yazılı açıklamada, “Güney Kıbrıs’ta bulunan Limasol İbrahimağa Köprülü Camisi’ne yönelik molotoflu saldırıyı şiddetle kınıyor, suçluların en kısa zamanda bulunup hak ettikleri caydırıcı cezalarla cezalandırılmasını talep ediyorum. Değeri görselden ibaret zannedenler, kutsalın duvarlarla sınırlı olduğunu düşünenler, hakikatin sesini matbuata saldırmakla kısacaklarını vehmedenler ancak fikir cüceleri acizlerdir. Güneş balçıkla sıvanmadığı gibi kilâb-ı akurun avazı bulutlara zarar vermez” dedi.

KAYNAK: İHA
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir