1. Anasayfa
 2. Dünya

Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına karşı çıktı, polis susturdu! Tokat üzere kelamlar

Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına karşı çıktı, polis susturdu! Tokat üzere kelamlar
0

İsveç’in başkenti Stockholm’de Irak asıllı Momika’nın Sergelstorg Meydanı’nda Kur’an-ı Kerim’i yakmasını eleştirerek güvenlik şeridinin arkasında bağıran İsveçli Tovivanen’i sivil polis susturarak olay yerinden uzaklaştırdı.

Olay yerinde tepkisini ortaya koyarken Momika’nın İsveç ile bir oyuncak gibi oynadığını ve sistemi bozduğunu söyleyen Tovivanen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Burada çirkin bir şey yapılıyor ve İsveç sistemi bozuluyor. İster sağcı olsun, ister solcu olsun İsveç’te yaşayan bir siyasetçi ya da başka biri, sakin olmalı ve kaos çıkarmamalı. Bu gibi eylemlerin durdurulması lazım.” diye konuştu.

‘BU ADAMIMI SAVUNUYORSUNUZ’

Tovivanen, provokasyona tepkisini yüksek sesle dile getirdiği sırada Momika’nın yaptıklarını savunan bir vatandaşa da “Yaşlı başlı adamsın, yakında tabuta gireceksin. İsveç’i berbat eden bu adamı mı savunuyorsun?” diyerek karşı çıktı.

Yüksek sesle tepkilerini ortaya koyan iki genç de polis tarafından gözaltına alınarak bölgeden uzaklaştırıldı.

Eylem sonrası olay yerinden zırhlı polis aracıyla ayrılan Momika’ya 10’u zırhlı olmak üzere 20 polis aracı ve yaklaşık 100 polis eşlik etti.

Bu arada Stockholm Polisi, Momika’nın ülke genelinde iki ay içinde 20 noktada Kur’an-ı Kerim yakmak için izin başvurusunda bulunduğunu, bu başvuruların hepsinin büyük olasılıkla onaylanacağını belirtti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir