1. Anasayfa
 2. Dünya

Reuters duyurdu: Prizgozhin’in uçak kazasıyla ilgili şaşırtan ayrıntılar ortaya çıktı!

Reuters duyurdu: Prizgozhin’in uçak kazasıyla ilgili şaşırtan ayrıntılar ortaya çıktı!
0

Reuters’ta Prigojin’in jetinin uçuş takip verilerine ilişkin detaylar paylaşıldı.

Fligh0 saniyede uçağın irtifa kaybettiği ve 8 bin feet yükseklikten yere çakıldığı yazıldı.tradar24’ten Ian Petchenik, GMT saatiyle 15:19’da uçağın “aşağı doğru ani bir dikey hareket yaptığını” belirtti. 

‘NE OLDUYSA 30 SANİYEDE OLDU’

Haberde, uçağın son 30 saniyesinde hızlı bir düşüş yaşanana kadar hiçbir sorun belirtisi göstermediği ifade edildi.

Ian Petchenik ‘Ne olduysa çok çabuk oldu’ ifadelerini kullandı. Uçaktakilerin birbiri ile bir tartışma içinde olabileceğini iddia eden Petchenik, uçak yere çakılmadan önce hiçbir sorunun olmadığını belirtti.

Rus devlet medyası Moskova’nın kuzeybatısındaki uçak kazasının enkazı 2 kilometrelik bir enkaz alanına dağıldığını duyurdu.

Devlet tarafından işletilen Rusya 24 kanalı, “Serbest düşüş üzerine Embraer uçağının enkazı, gövde enkazının çoğunun bulunduğu köyden (Kuzhenkino) 2 kilometre uzakta parçalandı” dedi. “Enkazın büyük kısmı tarımsal işletmelerin yakınına düştü.”

Devlet haber ajansı RIA Novosti ayrıca uçağın parçalarından birinin kaza mahallinden yaklaşık 2 kilometre (1,2 mil) uzaklıktaki Kuzhenkino köyünün giriş yolunda bulunduğunu bildirdi. 

ÖLÜMCÜL YOLCULUK

Rus yetkililere göre, Wagner Group’un kurucusu Yevgeny Prigozhin , Rusya’nın askeri liderliğine karşı isyan başlattıktan sadece aylar sonra düşen uçakta hayatta kalan yoktu.

Kremlin’den kazayla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Rusya Soruşturma Komitesi daha önce kazanın ardından “ceza davası” başlattığını açıklarken  , devlet havacılık otoritesi Rosaviation özel olarak oluşturulmuş bir komisyonun “kazanın koşullarını ve nedenlerini araştırmaya başladığını” söyledi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir