1. Anasayfa
 2. Dünya

Ukrayna: İnanıyoruz ki zafer yakın

Ukrayna: İnanıyoruz ki zafer yakın
0

Ukrayna Devlet Başkanlık Ofisi Başkanı ve Volodmir Zelenskiy’nin danışmanlarından Andriy Yermak, Alman DW kanalına röportaj verdi.

“Bir zamanlar Rus işgaline karşı direnmemiz için üç gün, ardından birkaç ay verildiğini unutmayalım. Şimdi ise bir buçuk yıl oldu ve sadece kendimizi savunmuyoruz, aynı zamanda topraklarımızı da özgürleştiriyoruz.” diyen Yermak, “Bana öyle geliyor ki zafere yakınız” ifadesini kullandı.

Topraklarının son santimetresi Rusya’dan alınana kadar mücadele edeceklerini kaydeden Zelenskiy’nin danışmanı, “Zaferden ve topraklarımıza barışın yeniden geri dönmesinden başka dilediğimiz hiçbir şey yok.” diye konuştu.

Rusya saldırılarını devam ettirdiği sürece müzakere masasının kurulmasının zor olduğunu kaydeden Yermak, Rus güçlerine karşı başlattıkları karşı saldırı hakkında da bilgiler verdi.

Bu karşı operasyonda istedikleri kadar hızlı ilerleyemediklerini aktaran Ukraynalı üst düzey yetkili, “Ancak ordumuz yavaş da olsa her gün ilerleme kaydediyor.” dedi.

Neden yavaş ilerledikleri konusunu ise Yermak, “Bunun başlıca nedeni geniş topraklara mayın döşenmesi. İkincisi, hala yeterli silahımız yok. Üçüncüsü de bizim Ruslardan farklı olmamız. Biz halkımızı düşünüyoruz. Ruslar askerlerinin bile cesetlerini toplamadan gidiyor.” ifadeleriyle açıkladı.

KAYNAK: HABER7
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir